Pavel Fiala - moje dokumenty k uceni, semestralni prace, fotky z akci etc.

z denicku hura na cesty

Tak balím, co všechno sebou na výstup Glossglckner.

Správný šílenec pokud chce sám na takový výstup tak potřebuje, hodně sebevědomí, velikou dávku jistoty, mít nachozené kamenité né moc schudné trasy a prolezeno trasy stupně obtížností 3 i 4, natrénovánou v chůzi s mačkami, technika pro zdolávaní ledovce, trhlin a samozřejmě technika prvovýlezu. Také potřebuji nějaké to vybavení mezi něž patří návleky, čelovka, mačky, cepín, lékárničku (i s aluminiovou záchranou fólií!), sedácí úváz, 2smyčky, karabiny (HMS, šroubovací uzávěr, karabiny na lezení) a pro jistotu dvě ledovcové skoby. Jako vždy budu brát vše velice sportovně, jako kdyby to byla Sněžka za špatného počasí.

Co tedy do batohu? Pár termotriček, kraťasy, dlouhé kalhoty, softshellovou bundu a troje teplé ponožky, to by tak bylo k oblečení a čtrvt batohu zaplněno. Po té se mi tam vejde jeden spacák do komfortu -5°C, karimatka a ke spodku batohu připnu stan (flame), který odolává silnému větru a lechce se staví i při nepříznivých podmínkach. Teď už mám cca necelých 6 kilo zátěž a tři čtvrtě batohu plnou. Už zbývá přibalit pouze mačky, návleky, lékárničku a cepín pro jistotu. Do zbytku batohu už jen jídlo, termosku s čajem a sluneční brýle + opalovací krém

Mám sbaleno a teď se jen rozhodnout jakou trasu a kdy na výstup. Já jsem si vybral trasu jihozápadní hřebenem Stüdlgrat a to v pondělí, kdy má být dle podmínek velice příznivé počasí.

Teď už jen hurá na cestu a veliké upozornění pro všechny, kdo čtou tento článek, jakožto inspiraci pro výlez.

Vylézt na Grossglockner je velice náročné. Jde především o horolezecký terén a pokud půjdete nahoru, tak musíte ovládat chůzi po ledovci, jištění na ledovci i skále a k tomu vlastnit patřičné vybavení.

Ani jedna z cest, které vedou na horu není vhodná pro vysokohorské turisty, kteří nemají vybavení a patřičné zkušenosti!


Po výletu, jak jsem dopadl :-)